Поклейка вінілових і паперових шпалер традиційним способом

how to 2Інструкція наклеювання традиційним способом для вінілових та паперових шпалер. Вимагається попереднє нанесення клею на полотна шпалер для набухання.

Перед початком робіт повністю прочитайте інструкцію.

Підготовка приміщення:

Перш ніж Ви почнете, Ви повинні перемістити меблі, щоб гарантувати, що у Вас достатньо простору для роботи. Накрийте меблі плівкою, щоб захистити її від бруду та пошкоджень. Обов'язково необхідно знеструмити всі вимикачі і розетки в зоні проведення робіт. Після цього, закрийте їх плівкою, оскільки рідина може потрапити в гнізда. 

 

Ретельно приберіть приміщення від пилу і бруду, так як бруд може потрапити на шпалери.

Підготовка поверхні:

Поверхня повинна бути чистою і сухою. 
Очистити поверхню від пилу та бруду. 
Залишки старих шпалер необхідно попередньо видалити. 
Пофарбовані стіни емульсійної фарбою необхідно зачистити наждачним папером.
Масляну фарбу необхідно видалити, так як вона не дасть клею просочитися в поверхню.
Вибоїни та тріщини необхідно зашпаклювати і дати висохнути не менше 8 годин. 
Сильно всмоктуючи поверхні необхідно попередньо прогрунтувати розведеним клеєм і дати висохнути 12 годин. Час висихання залежить від температури, вологості повітря і поглинання поверхні.

Інструменти необхідні для клеєння шпалер

• рулетка;
• олівець;
• валик з ворсом не більше 11 мм.;
• Драбина;
• клей для шпалер;
• пензлик;
• ножиці;
• спеціальний ніж для шпалер;
• кілька чистих сухих шматочків тканини;
• шпатель 15 см.;
• плівка для ремонту (накрити меблі).

Приготування клею

Налити в пластикове відро необхідну кількість чистої і холодної води. Співвідношення води і клею повинні відповідати типу наклеюються шпалер (див. Таблицю на упаковці). Швидко помішуючи воду в різних напрямках, створюючи вир, поступово висипте вміст пакету, трохи відступаючи від краю відра. Важливо! Висипання клею повинно тривати приблизно 20 секунд. Після цього розчин перемішувати ще півхвилини. Залишити розчин мінімум на 15 хвилини. Ідеальний час розчинення клею 30 хвилин. Після закінчення часу набухання розчин інтенсивно перемішати. Клей готовий. Розведений розчин придатний до роботи протягом 4 годин.

Рекомендації виробника шпалер при нанесення клею і наклеювання шпалер є пріоритетними.

Наклеювання шпалер

За допомогою схилу накресліть на стіні вертикальну лінію, відступивши приблизно 45 см (для шпалер шириною 53 см) або 90 см (для шпалер шириною 106 см) від кута вікна. Перед наклеюванням шпалер нанесіть валиком з ворсом не більше 11 мм розведений клей на площу перевищує розмір шпалерного полотна. Починайте приклеювати перше полотно зверху стіни і вниз уздовж вертикальної лінії. Якщо кут примикання стіни до стелі не рівний, наклеюйте полотно з невеликим на хлёстом на стелю. Розгладьте полотно сухий і чистої щіткою або тканиною зверху вниз і від центру до країв, видаляючи бульбашки повітря і зайвого клею. Після цього, акуратно притисніть шпалери в кутах і на стиках використовуючи притискної для шпалер шпателем. Відразу відріжте надлишки шпалер малярським ножем на рівні примикання до плінтуса і стелі. Для цього притисніть шпателем (шириною 15 см.) Шпалери до примикання кута і притискаючи ніж до шпателя відріжте зайві шпалери, під час пересування шпателя вздовж лінії ніж можна відривати від поверхні. Наклейте наступне полотно шпалер встик з попереднім полотном, підбираючи малюнок, якщо це рекомендовано виробником шпалер. У разі рекомендації наклеювання шпалер внахлест, робіть нахлест в сторону вікна або іншого джерела світла. Це дозволить уникнути тіні.

Наклеювання шпалер в кутах

Якщо зовнішні кути рівні, то при їх обклеювання не виникає ніяких проблем, в цьому випадку просто треба загнути полотно за кут.

Якщо кути не рівні, необхідно щоб шпалерне полотно, приклеюють до стіни, заходило на прилеглу поверхня не менше, ніж на 3 см, інакше є ймовірність відшаровування шпалер в кімнаті після висихання, і не більше, ніж на 5 см, інакше прилежащая смуга буде кривитися . Тепер необхідно приклеїти друге полотно, воно повинно повністю перекрити сусідню смугу. Використовуючи шпатель, схил і ніж, посередині з'єднання двох полотен роблять проріз і видаляють залишки смуг. Стик знову промазують клеєм і притискають губкою або валиком. При роботі з ножем, шпатель треба щільно притискати, щоб він не пішов в сторону. Такий спосіб поклейки підходить для тих шпалер, що клеяться встик, так як вони не дають усадку і після висихання між смугами не утворюється щілина.

Згин і поворот шпалер на прилеглу площину необхідно ретельно змащувати клеєм, міцно притискаючи полотно для більш надійної фіксації.

Наклеювання бордюрів

Існує два способи поклейки бордюрів:

Перший - наклеювання бордюрів поверх шпалер. Цей варіант можна застосовувати до тонким шпалер, які не мають рельєф (текстуру).

Другий - наклеювання бордюрів встик зі шпалерами. Це варіант для рельєфних товстих шпалер. Спочатку приклеюються бордюри, а потім до них підганяються полотна шпалер встик.

Поради від Брістоль

Використовуйте пластикову і чисту тару (відра) для розведення клею.

Не можна використовувати відра після харчових відходів. Не допускайте попадання слини.

Розведений розчин придатний до роботи протягом 4 годин. Якщо Ви все ж плануєте залишити частину розчину на наступний день, відкладіть його в чистий посуд перед початком робіт.

З моменту початку роботи і до повного висихання клею і шпалер, двері і вікна повинні бути закриті, так як протяг може зіпсувати Вашу роботу

Підготовка приміщення

Перш ніж Ви почнете, Ви повинні перемістити меблі, щоб гарантувати, що у Вас достатньо простору для роботи.Накрийте меблі плівкою, щоб захистити її від бруду та пошкоджень.Обов'язково необхідно знеструмити всі вимикачі і розетки в зоні проведення робіт.Після цього, закрийте їх плівкою, оскільки рідина може потрапити в гнізда.Ретельно приберіть приміщення від пилу і бруду, так як бруд може потрапити на шпалери.